Poznaj

Łask:


Łask to niespełna dwudziestotysięczne miasto w zachodniej części województwa łódzkiego – na Wysoczyźnie Łaskiej. Miasto Łask położone jest na skrzyżowaniu kilku ważnych dróg, które umożliwiają komunikację praktycznie w każdym kierunku: Łódź, Piotrków Trybunalski, czy też Sieradz.
Ogromny wpływ na rozwój komunikacji w regionie miała budowa drogi ekspresowej S8 i S14. Dziś z Łasku do Łodzi można dojechać w ok. 20 min.

Łask wyróżnia stacjonująca w mieście i gminie Buczek 32. Baza Lotnictwa Taktycznego będąca w strukturach Paktu Północnoatlantyckiego i posiadająca w swoim wyposażeniu samoloty F-16.

Największą atrakcją przyrodniczą i turystyczną gminy Łask jest dolina rzeki Grabi. Cały odcinek Grabi oraz okoliczne lasy znajdują się w Zespole Przyrodniczo – Krajobrazowym oraz częściowo w Obszarze Chronionego Krajobrazu. Grabia jest jedną z najczystszych rzek centralnej Polski. 

logo gmina łask

Tutaj znajdziesz szczegóły dojazdu:

Nieprzejezdne będą: ul. Żeromskiego (stoiska wystawiennicze – od Placu 11 Listopada do skrzyżowania przy Kościele Św. Ducha), ul. Zielona do wysokości marketu Majster (dojazd do marketu oraz na PKS od ul. Objazdowej). Wyłączony z ruchu będzie Plac 11 Listopada. Utrudnienia mogą pojawić się na ul. Marii Konopnickiej z uwagi na zamkniętą ul. Żeromskiego.

Tworzymy Jarmark Łaski dla Was. Jesteśmy pasjonatami organizowania wydarzeń, które na długo zostają w pamięci. Wydarzeń oferujących ogromną dawkę pozytywnej energii. Dostaliśmy duży kredyt zaufania i z całych sił staramy się stanąć na wysokości zadania. Chcemy zmieniać, udoskonalać. Dość szarości i nudy. Budujemy markę, dzięki której Łask staje się ważnym ośrodkiem na eventowej mapie Polski.